آزمون زبان تافل TOEFL چیست؟

 

Test Of English as a Foreign Language

(کلاس آموزش تافل زبان انگلیسی در رشت و کلاس آنلاین تافل برای سراسر کشور در مرکز زبان آفر )

آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان در کنار آیلتس است.

درجه اهمیت آزمون: بسیار مهم برای مهاجرت تحصیلی، شغلی

انواع آزمون:  تافل برگه ای (TOEFL Pbt)، تافل اینترنتی (TOEFL ibt)

برگزار کننده: موسسات مورد تایید سازمان سنجش و آموزش 

نوع ثبت نام : ثبت نام در سایت سازمان سنجش 

زمان برگزاری: هر دو هفته یک بار

اعلام نتایج ظرف ۵ تا ۱۳ روز پس از آزمون

هزینه: ۲۴۵ دلار آمریکا

توجه: کلاس آموزش تافل زبان انگلیسی در رشت

کلاس تافل انگلیسی در رشت : قبل از معرفی کامل آزمون انگلیسی تافل TOEFL  در این مقاله باید خدمت شما علم آموزان گرامی

عرض کنیم که آموزشگاه زبان های خارجی آفر بعنوان بهترین برگزار کننده کلاسهای آموزش زبان انگلیسی و تدریس خصوصی دوره

آمادگی تافل و آیلتس در رشت و شمال کشور همواره در خدمت شماست تا در سریعترین زمان ممکن بصورت حضوری و آنلاین برای

دریافت مدرک آیلتس و تافل آماده شوید

در این مطلب خواهیم خواند

 • تافل چیست؟
 • کاربردهای مدرک تافل
 • انواع تافل
 • ثبت نام تافل
 • روش ثبت نام تافل
 • محل آزمون تافل
 • هزینه ثبت نام تافل
 • روش برگزاری آزمون تافل
 • ساختار آزمون تافل
 • سیستم نمره دهی آزمون
 • اعلام نتایج تافل
 • منابع آزمون تافل
 • اعتبار مدرک تافل
کلاس تافل انگلیسی در رشت

کلاس تافل انگلیسی در رشت مرکز زبان آفر

آزمون زبان تافل TOEFL چیست؟

کلمه TOEFL در واقع مخفف عبارت Test Of English as a Foreign Language است. آزمون تافل TOEFL توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون برگزار می شود و مهارت افراد را در زمینه های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب زبان انگلیسی می سنجد و آمادگی آن بر عهده مراکز آموزش  تافل TOEFL در هر کشور است.

توجه :

آموزش و کلاس تافل انگلیسی در رشت و دریافت مدرک تافل به آسانی و سریع در مرکز زبان آفر

نمره آزمون تافل تقریبا در بیش از ۱۳۰ کشور و بیش از ۹۰۰۰ دانشگاه در سطح جهان اعتبار داشته و همین ویژگی تافل را به یکی از معتبرترین آزمون‌ها بدل کرده است. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی و یا کار کردن در شرکت های بین المللی را داشته باشید، ممکن است بخواهید در این چالش بین المللی شرکت کنید.

آزمون تافل و آزمون آیلتس شباهت های بسیاری را با هم دارند.

تافل

آموزش انگلیسی و دریافت تافل(موسسه آفر)

کاربردهای مدرک تافل TOEFL

آزمون تافل برای افرادی مناسب است که:

 • متقاضی تحصیل در یکی از دانشگاه های خارج از کشور هستند.
 • بدنبال اخذ اقامت یا تشکیل پرونده مهاجرت در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و در مواردی خاص بریتانیا هستند.
 • برای یافتن شغلی عالی رتبه یا کرسی دانشگاهی در داخل کشور می خواهند رزومه شغلی قوی داشته باشند.

انواع آزمون تافل TOEFL 

به طور کلی، آزمون تافل ۲ نوع می باشد :

 1. آزمون تافل برگه ای (TOEFL Pbt)
 2. آزمون تافل اینترنتی (TOEFL ibt)

آزمون های تافل نه تنها در نوع برگزاری آزمون متفاوتند، در ساختار و مهارت ها نیز متفاوت هستند. از انجایی که در ایران این آزمون بصورت اینترنتی برگزار می شود، در این مقاله تنها به بررسی آزمون TOEFL ibt می پردازیم.

ثبت نام در آزمون تافل اینترنتی iBT

برای ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی آیلتس ابتدا می بایست با مراجعه به سایت زیر، نزدیک ترین مرکز برگزار کننده آزمون در محل زندگی خود را پیدا کنند.

www.ets.org

آزمون تافل در تهران برگزار میشود و موسسات سراسر کشور در آموزش انگلیسی و برگزاری کلاس آمادگی آزمون تافل فعالیت میکنند

روش ثبت نام در آزمون تافل TOEFL ibt

ثبت نام در آزمون اینترنتی تافل بسیار راحت است:

 • ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت ETS باز کنید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • مرکز و تاریخ آزمون خود را تعیین کنید
 • اطلاعات کارت شناسایی خود را وارد کنید
 • اطلاعات سابقه آموزش زبان انگلیسی خود را وارد کنید
 • هزینه آزمون را از طریق کارت‌های بین‌المللی مانند PayPal , MasterCard  و یا سایر کارت‌های ارزی پرداخت نمایید.

توجه کنید تا وقتی پرداخت انجام نشود اطلاعات شما نهایی نمی شود و درصورتی که قبل از پرداخت سایت را ببندید، باید دوباره مراحل ثبت نام آزمون تافل را دنبال نمایید.

پس از پرداخت آزمون تافل، یک کد برای شما ارسال خواهد شد که باید آن را روز امتحان برای ورود به جلسه همراه خود داشته باشید.

لینک ثبت نام در سایت سازمان سنجش:

www.ets.sanjesh.org

 

 

هزینه ثبت نام آزمون تافل در سال جدید

 

در حال حاضر قیمت آزمون اینترنتی تافل در ایران ۲۴۵ دلار است. این قیمت تنها مربوط به هزینه شرکت در آزمون می‌شود و در هر کشور این هزینه متفاوت میباشد. در هزینه‌های امتحان تافل جریمه هایی هم در نظر گرفته شده است:

 • هزینه کنسل کردن: هزینه کنسل کردن ۵۰٪ هزینه پرداختی امتحان تافل شما خواهد بود
 • ● هزینه تغییر تاریخ امتحان: برای تغییر زمان آزمون (TOEFL Reschedule) می بایست ۶۰$ پرداخت کنید تا بتوانید دوباره تاریخ جدیدی را انتخاب کنید. تغییر تاریخ باید ۴ روز قبل از آزمون صورت گیرد.

روش برگزاری آزمون تافل TOEFL

آزمون تافل در ایران در مرکزهای مورد تأیید سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می‌شود. در حال حاضر و طبق آخرین اخبار، آزمون تافل در ایران، در شهر تهران و گاهی اوقات در شهرهای دیگر  برگزار می شود

زمان تقریبی این آزمون سه ساعت و نیم خواهد بود، پس از گذشت دو ساعت از آزمون و اتمام بخش Listening یک استراحت ۱۰ دقیقه ای به داوطلب داده و بخش بعدی آغاز می شود.

لازم به ذکر است تمامی مراحل آزمون تافل (برخلاف آزمون آیلتس ) به‌صورت اینترنتی و در یک روز برگزار می‌شود. نتیجه آزمون تافل پس از بررسی به شما اعلام می‌شود.

 

ساختار آزمون تافل TOEFL

آزمون تافل اینترنتی از ۴ بخش تشکیل شده است. در هر یک از بخش ها یکی از ۴ مهارت اصلی زبان یعنی یعنی Reading (مهارت درک مطلب)، Listening (مهارت شنیداری) Speaking (مهارت گفتار)، و Writing (مهارت نگارش)، بصورت مجازی مورد سنجش قرار می گیرند.

در این آزمون مجازی نمی توانید فاصله زیادی را بین پاسخ به هر بخش در اختیار داشته باشید، اما می توانید در طول طرح پرسش های هر بخش،‌ با اطلاع مسئول جلسه، از پست صندلی خود بلند شوید و مثلا آب یا غذا بخورید. اما به هر حال وقت قانونی شما در حال گذر است.

۱- بخش درک مطلب (Reading)

بخش درک مطلب از ۳ الی ۴ متنی که هر کدام تقریبا ۷۰۰ کلمه دارند، تشکیل شده است. موضوع متن ها آکادمیک یا دانشگاهی می باشد و می توان آنها را در کتاب های دانشگاهی مقطع کارشناسی مشاهده کرد.

تعداد این سوالات از ۳۶ تا ۵۴ سوال متغیر است و بسته به محتوایِ متن ها کم یا زیاد می ‌شود. مدت زمان پاسخگویی به سوالات این آزمون بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه است.

شرکت کنندگان آزمون تافل باید دراین بخش مفاهیم علت و معلول، مقایسه و بحث را به خوبی درک کنند. سوالات در ارتباط با ایده اصلی، جزئیات، اطلاعات اساسی، افزودن جمله، لغت و دیدگاه های کلی متن می باشد.  پر کردن جدول یا تکمیل مطلب خلاصه نیز از سوالات جدیدی است که به اخیرا به آزمون اینترنتی تافل اضافه شده است.

برای پاسخ دادن به سوالات بخش درک مطلب نیازی نیست درباره موضوعات مطرح شده در متن ها دانش خاصی داشته باشید و می توانید با خواندن متن، پاسخ صحیح را انتخاب کنید.

۲- بخش شنیداری (Listening)

بخش دوم مهارت شنیداری است. در این بخش ۲ الی ۳ مکالمه خواهید شنید. مدت زمان تقریبی هر یک از مکالمات ۳ دقیقه می باشد. برای هر مکالمه باید  به ۵ سوال چهار جوابی پاسخ دهید.

علاوه بر این، به ۴ الی ۶ سخنرانی یا کنفرانس کلاسی (همان لکچر / Lecture) ۳ تا ۵ دقیقه یی گوش خواهید داد، و به ۶ سوال چهار جوابی دیگر برای هر سوال پاسخ خواهید داد. در مجموع در بخش شنیداری باید  به ۳۴ الی ۵۱ سوال جواب بدهید.

لازم به ذکر است در این قسمت سوال ها را باید به همان ترتیبی که به شما داده می شوند جواب بدهید و امکان برگشتن برای مرور جواب ها وجود ندارد. در حدود ۶۰ الی ۹۰ دقیقه هم برای تکمیل این بخش زمان دارید.

تمام فایل های صوتی تنها یکبار برای آزمون دهندگان پخش می گردد. شرکت کنندگان می توانند در حین گوش دادن یادداشت برداری کرده و هنگام پاسخ به سوالات می توانند به یادداشت های خود نگاه کنند.

اکثر افراد این تصور را دارند که امتحان تافل امتحانی با لهجه آمریکایی است اما در مواردی مشاهده شده است که در بخش شنیداری آزمون شنونده­‌ی سایر لهجه ‌ها هم بوده­‌ایم پس پیشنهاد می­‌شود در تمرینات خود تنها تمرکز خود را روی یک لهجه نگذارید.

 

۳- بخش مکالمه (speaking)

بخش مکالمه تافل یکی از مهمترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود که در آن توانایی و مهارت شما در صحبت کردن سنجیده می‌شود. در بخش مکالمه یک میکروفون در پیش روی خود دارید و باید با آن حرف بزنید. صدای شما ضبط می‌شود و بعدا فردی به آن گوش خواهد کرد.

بخش مکالمه آزمون تافل از ۶ سوال تشکیل شده است. دو مورد از آنها نظر شما را پیرامون موضوعات عادی و روزمره می‌پرسند. این بخش را با نام Independent Speaking می‌شناسند؛ در اینجا تنها یک سوال را خواهید شنید. خبری از شنیدن یک فایل صوتی طولانی یا متن خاصی نیست!

در ۴ بخش دیگر که Integrated Speaking  نام دارد، باید پس از شنیدن یک مکالمه یا فایل صوتی نظر خود را درباره آن بیان کنید. قبل از ارائه پاسخ خود ۳۰ ثانیه زمان دارید تا افکار ذهن را مدیریت و سازماندهی کنید. سپس باید نظرات خود را در میکروفون اعلام کنید.

مدیریت زمان یکی از نکات مهم در بخش مکالمه آزمون تافل است. بهتر است خیلی تند صحبت نکنید.و به خاطر داشته باشید که لهجه شما چندان مهم نیست. مهمترین موضوع صحبت کردن شماست و بتوانید ایده‌های خود را به بهترین شکل در گفتارتان بیاورید.

۴- بخش نوشتاری (Writing)

بخش نوشتاری تافل آخرین چالش پیش روی شما است و مهارت نگارش، دانش گرامری و واژگان شما ارزیابی می‌شود. در بخش نوشتاری تافل باید دو متن بنویسید:

 • متن تعاملی (Integrated Writing): در این قسمت ابتدا باید متنی را در ارتباط با موضوعی آکادمیک بخوانید. سپس به فایل صوتی در ارتباط با همان موضوع گوش دهید. در پایان خلاصه ای از نکات مهمی که در فایل صوتی به آن اشاره شده بود را بیان می کنید و توضیح می دهید که چگونه به نکات اصلی در متن مرتبط است. برای این بخش ۲۰ دقیقه به شما زمان می دهند.
 • متن مستقل (Independent Writing): در این قسمت باید یک انشاء کوتاه در حدود ۳۰۰ کلمه درباره یک موضوع خاص بنویسید. برای این بخش ۳۰ دقیقه به شما زمان می دهند.

توجه داشته باشید در بخش نوشتاری مهارت شما در پشتیبانی از حرف ها و نظراتتان اهمیت دارد و اینکه چگونه نظرات تان را برای خواننده شرح می دهید. بعبارت دیگر، ساختار نوشته شما و فرم گرامری آن از هر چیزی مهم تر است.

۵- بخش اضافه آزمون تافل

در آزمون IBT یکی از قسمت ها بصورت اضافی است و در امتیاز آزمون دهندگان تاثیری ندارد. هدف از این کار بررسی عملکرد همه آزمون دهندگان و طراحی سوال های آزمون های بعدی توسط ETS است. این قسمت اضافی به هیچ عنوان مشخص نیست. برای مثال ممکن است در بخش نوشتاری به جای ۳ متن، ۴ متن ارائه شود. یکی از این متن ها آزمایشی است و در نمره آزمون تاثیری ندارد. اما معلوم نیست که کدام متن آزمایشی است. بنابراین توصیه می شود که با دقت به تمام سوال ها پاسخ دهید.

تافل در موسسه آفر

کلاس تافل انگلیسی در رشت

سیستم نمره دهی آزمون تافل TOEFL

آزمون تافل نمره قبولی یا رد ندارد. شما با توجه به دانش زبانی خود نمره ای را بین ۰ تا ۱۲۰ کسب می کنید. این نمره با توجه به هدف شما از شرکت در آزمون دارای ارزش می شود.

برای تشخیص اینکه چه نمره ای برای هدف و برنامه شما مناسب است، قبل از آزمون باید حتما دانشگاه مورد نظر تان را شناسایی کنید و نمره مورد نظرشان را جویا شوید.

ما در ادامه میزان ارزش  و اعتبار نمرات تافل را مورد بررسی قرار داده ایم:

 

نمره بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ این نمره بالاترین نمره آزمون تافل است. با این نمره می توانید در هر دانشگاهی پذیرش بگیرید مگر اینکه سایر شرایط پذیرش را نداشته باشید.
نمره بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ نمرات ای سطح عالی محسوب می شود. امکان پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا وجود دارد.
نمره ۹۰ تا ۱۰۰ نمرات این سطح خیلی خوب محسوب می شوند. امکان پذیرش در اکثر دانشگاه ها وجود دارد. علاوه بر این، با این سطح نمره احتمال گرفتن موقعیت شغلی مانند دستیار استاد در دانشگاه نیز وجود دارد.
نمره بین ۸۰ تا ۹۰ این نمره در رنج متوسط است. حداقل نمره برای پذیرش در اکثر دانشگاه های دنیا این نمره می باشد. همچنین، با این نمره به راحتی می توانید برای دوره های تحصیلات تکمیلی پذیرش بگیرید.
نمره پایین تر از ۸۰ نمره زیر ۸۰، نمره خوبی در آزمون تافل محسوب نمی‌شود. با این نمره ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان سخت خواهد بود. مگر اینکه پذیرش مشروط بگیرید. البته در برخی دانشگاه های کوچک امریکا نمره زیر ۸۰ مورد قبول است.
کلاس تافل

کلاس تافل انگلیسی در رشت (در آموزشگاه آفر یادگیری آسان است)

اعلام نتایج آزمون تافل IBT

دریافت کارنامه آزمون تافل IBT

در حال حاضر، نتیجه آزمون تافل iBT بعد از شش روزدر دسترس شما خواهد بود. نسخه قابل دانلود کارنامه تافل هم بعد از ۸ روز در پروفایل شرکت کنندگان در سایت ETS در دسترس خواهد بود.

طبق اطلاعیه ETS، کارنامه شما یازده روز پس از تاریخ آزمون به دانشگاه هایی که به عنوان گیرنده نمره تافل خودتان مشخص کرده اید گزارش خواهد شد.

در گذشته نتیجه آزمون تافل بعد از ۱۰ روز در سایت قابل مشاهده بود و نسخه قابل دانلود هم بعد از ۱۴ روز روی سایت قرار می گرفت.

در صورتی که شما تیک مربوط به دریافت نسخه‌ی چاپی را در هنگام ثبت نام فعال کرده باشید، یک کارنامه برای شما ارسال می‌شود. البته این نسخه قابلیت ارائه جهت اپلای در دانشگاه‌ها را ندارد ولی می‌توانید از آن در رزومه خود استفاده کنید. در صورتیکه نیاز به نسخه ثانویه داشته باشید می توانید با پرداخت ۲۰$ درخواست دهید.

لازم بذکر است، درصورتیکه به نمره تان اعتراض داشته باشید، با پرداخت مبلغی می توانید درخواست بررسی مجدد بدهید، اما حتی اگر اعتراضتان موجه باشد این مبلغ به شما برگردانده نخواهد شد.

نحوه ارسال کارنامه تافل به دانشگاه ها و مراکز علمی

۴ کارنامه رایگان برای ۴ دانشگاهی که تا ساعت ۱۰ شب روز قبل از آزمون مشخص می کنید مستقیما از طرف موسسه ETS با پست ارسال می شود. برای هر نسخه گزارش اضافی، باید مبلغ ۲۰ دلار پرداخت کنید.

محدودیتی از نظر تعداد گزارش هایی که می خواهید برای مراکز و دانشگاه های مورد نظرتان ارسال شود وجود ندارد، و چه قبل از آزمون و چه بعد از آزمون می توانید بی نهایت گزارش برای هر دانشگاهی که بخواهید بفرستید.

مدت زمان ارسال کارنامه ها به نسبت موقعیت جغرافیایی کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید متفاوت است. کارنامه ها معمولا در حدود یک هفته به هر نقطه یی از کشور آمریکا ارسال می شوند؛ اما در مورد کشور های دیگر، زمانی در حدود ۱ ماه و شاید بیشتر نیاز است.

سخن پایانی:

کلاس تافل انگلیسی در رشت حضوری و بصورت آنلاین برای سراسر کشور در(مرکز زبان آفر)

گفتنی است برای یادگیری زبان انگلیسی در حدی که بتوانید در آزمون تافل  موفق شوید بهترین گزینه شرکت در کلاسهای آمادگی آزمون

انگلیسی تافل (موسسه  زبان آفر ) میباشد

ما با کلاسهای باکیفیت حضوری و آنلاین آیلتس شما را برای دستیابی به این هدف یاری میرسانیم

فقط کافیست با موسسه زبان آفر تماس بگیرید و در سریعترین زمان ممکن (۶ ماه) برای شرکت در آزمون آیلتس آماده شوید